Up Triduum Paschalne 2017

Triduum Paschalne 2017

Wzorem lat ubiegłych rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. RCałe rodziny wraz z dziećmi, których jest w tym roku rekordowa ilość (63), do tego rodzice, ceremoniarze i nasi przyjaciele przyjechali, by spotkać się na modlitwie, wspólnym rozważaniu tajemnicy Męki, Śmierci, Grobu i Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz przeżyć piękno i zachwyt Liturgii Triduum Paschalnego. Triduum Sacrum prowadzi ks. Artur WAŻNY wraz z ks. Marcinem naszym Dyrektorem. Taka forma rekolekcji, to przeżycie wyjątkowe, i niezapomniane.

Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawialiśmy w przed południem w Parku Krajobrazowym - Skamieniałe Miasteczko. Rozważania czytały poszczególne Rodziny biorące udział w Rekolekcjach. Mąż i Żona razem w drodze przez życie. Krzyż dźwigali wszyscy uczestnicy ze sporą pomocą dzieci. Całość koordynowała siostra Marcelia. Porządku pilnowali nasi ceremoniarze.

Bardzo przejmujący była Liturgia Wielkiego Piątku. Przeżywaliśmy ja wraz z Rodzinami, które przyjechały na Rekolekcje. Śpiew Pasji św. Jana i opis Męki Pana Jezusa dopełnił obrzęd ukazania i adoracji drzewa Krzyża świętego, "na którym zawisło zbawienie Świata". Mistrzowsko wykonane Improperia (w całości) przeplatane Suplikacjami uwieńczyły Liturgii Wielkiego Piątku.Będziemy całować i adorować krzyż i Pana Jezusa w grobie pańskim. Grób przygotowała siostra Marcelia.

Przez całą Wielką Sobotę trwała Adoracja Pana Jezusa w grobie. Odbyło się także nabożeństwo Effata i Nabożeństwo Imienia chrześcijańskiego. Nasze dzieci przygotowywały koszyczki z pokarmami na nadzielę.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ I ŚWIĘTĄ NOC ZMARTWYCHWSTANIA była połączona w naszym Domu z nocnym czuwaniem Kościoła na cześć Zmartwychwstałego Pana. Na tę bardzo uroczystą Liturgię składały się: poświęcenie ognia, poświecenie Paschału i śpiew hymnu pochwalnego o świecy - Exultet, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. i wreszcie Msza św. Wigilii Paschalnej - w czasie, której zabrzmiało po raz radosne Alleluja. A po Mszy św. wyruszyła Procesja rezurekcyjna wokół naszego Domu. Skończyliśmy o godz 0.50. Ale była jeszcze siła aby zostać w kaplicy i śpiewem chwalić Zmartwychwstałego Pana.

W niedzielę Zmartwychwstania wczesnym rankiem uczestniczyliśmy w porannej Eucharystii. A potem spotkaliśmy się jako Rodzina Bożych Dzieci przy Wielkanocnym stole. Ks. Artur poświęcił pokarmy bardzo obficie, hojnie i smakowicie przygotowane przez niezawodne Siostry Służebniczki. Chwała Panu za piękne Rekolekcje i wspólny czas w gościnnych i niesamowitych Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach.

Chwała Panu za wspaniały czas !


Wielki Czwartek
Wielki Piatek
Wielka Sobota

Całkowita ilość zdjęć: 102 | Ostatnia aktualizacja: 17.04.17 09:47 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc