Up Triduum Paschalne 2015

Triduum Paschalne 2015

Wielki Czwartek

Wzorem lat ubiegłych rozpoczeliśmy Triduum Paschalne. Razem z rodzinami z całej Polski z Domowego Kościoła czciliśmy tajemnicę Eucharystii i ustanowienia Kapłaństwa. Razem z nami modlił się w tym roku ks. Grzegorz Salamon. Obowiązkowo podtrzymaliśmy zwyczaj umycia nóg - Mandatum. A w naszej auli była ciemnica. No i wokół niej całonocna Adoracja.

Wielki Piątek

To naprawdę była Droga Krzyżowa. Rodziny wraz z dziećmi w bardzo trudnych warunkach odprawili pobożnie Drogę Krzyżową. Rodzice wraz z dziećmi rozważali, ale też fizycznie trochę współcierpieli z Panem Jezusem. Pogoda marna. Ale czy ktoś obiecywał że będzie tylko łatwo i przyjemnie? Krzyż w życiu też czasem wiele kosztuje i wiele waży. Później trwała nieprzerwanie Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. I tak do wieczora do Liturgii Wielkiego Piątku którą rozpoczęliśmy o godz. 18.00.

Zakończyła się przebogata Liturgia Wielkiego Piątku. Wysłuchaliśmy Pasji św. Jana w wykonaniu naszych księży oraz jednego z uczestników rekolekcji. W kazaniu Ks. Marcin mówił o znakach w ewangelii Janowej, które mieli odczytać wiarołomni Żydzi, aby uwierzyć w Mesjasza. Mówił też o dzisiejszym spłycaniu Świąt przez kury, zajączki, kokoszki, inne mało ważne drobiazgi i inwentarz oraz jedynie picie jedzenie spacery pogodę i odpoczynek. A tymczasem Miłość jest na Krzyżu. Adorowaliśmy całą noc.

Trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Grób waz z całą dekoracją, wystrojem i kwiatami przygotowała siostra Halina Służebniczka Dębicka. Dzisiejszą noc spędzimy tutaj trwając przy Panu Jezusie. Panie Jezu Chryste, nasze zmartwychwstanie i życie, podźwignij nas z grobu grzechów, nawiedź i napełnij duchową mocą. Spraw, abyśmy ugruntowani w wierze, nadziei i miłości mogli pojąć ze wszystkimi świętymi, jak wielka jest Twoja miłość. Tak bardzo nas umiłowałeś, że dla nas poniosłeś śmierć na krzyżu, aby żaden człowiek, który wierzy w Ciebie, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Wielka Sobota

Zakończyliśmy przepiękną i przebogatą Liturgię Wigilii Paschalnej. Wszystko celebrowaliśmy z największą uwagą i skupieniem. Bez żadnego pośpiechu. Przepięknie zaśpiewany Exultet przez ks. Marcina. Potem wysłuchaliśmy wszystkich czytań ze Starego i Nowego Testamentu, które przewiduje Mszał Rzymski, a które były poprzedzone stosownymi komentarzami. Dzieci przygotowane przez rodziców pięknie wykonały śpiew ostatniego psalmu po 8 czytaniu "Alleluja". Melodia do Litanii do Wszystkich Świętych zaczerpnięta z chorału gregoriańskiego. W czasie Procesji i po jej zakończeniu zaśpiewaliśmy dla Pana wszystkie zwrotki pieśni "Wesoły nam dzień dziś nastał". Co zostanie w naszych sercach wie tylko Pan Bóg. Za wszystkich ceremoniarzy, siostry zakonne, lektorów, kantorów, śpiewaków, ministrantów, kochane dzieci oraz naszych Kapłanów - Chwała Panu Zmartwychwstałemu. Po zakończonej 3-godzinnej Liturgii zostaliśmy w kaplicy, aby jeszcze wielbić Zmartwychwstałego Pana, a nasze dzieci posnęły w kaplicy na kocach co widać na ostatnich zdjęciach.

Wielkanoc

Wczesnym rankiem po porannej Eucharystii połączonej z Jutrznią zasiedliśmy do rodzinnego świątecznego stołu. Zachwytom i smakowitościom nie było końca. Przygotowały je siostra Greta Służebniczka Dębicka wraz z Panią Danusią z kuchni oraz Asią. Wcześniej Ks. Marcin pobłogosławił pokarmy świąteczne i złożył wszytkom rodzinom wielkanocne życzenia.Wielki Czwartek
Wielki Piątek
Wielka Sobota
Wielkanoc

Całkowita ilość zdjęć: 141 | Ostatnia aktualizacja: 16.05.15 17:29 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc