aktualnosci rodzaje rekolekcji
główna
kontakt
Od drugiej połowy września i przez cały październik 2003 swoje rekolekcje przeżywali maturzyści. Były to grupy zorganizowane przez Referat Młodzieżowy Kurii Tarnowskiej i przez księży katechetów poszczególnych szkół.
zwiedzanie rezerwatu
słuchanie legend
Podczas rekolekcji każda grupa może zwiedzić rezerwat Skamieniałe Miasto

W listopadzie rodziny z Domowego Kościoła przeżywały ORAR. Rekolekcje te prowadził ks. Bogdan Kwiecień i państwo Makowscy — para prowadząca z Radzionkowa. Uczestniczyły rodziny z różnych stron Polski.

zakończenie turnusu
wspólna zabawa

Ciężko nam się rozstać — było cudownie

Pogodny wieczór daje wiele radości
dorosłym i dzieciom

W grudniu rekolekcje przeżywali maturzyści oraz gimnazjaliści, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Odbyły się też rekolekcje dla Odnowy w Duchu Świętym.
Już po raz kolejny zorganizowany został, przeżywany w formie rekolekcyjnej, Sylwester, który prowadzili wodzireje.

modlitwa
kolędowanie
Wspólna modlitwa
Wspólne kolędowanie
taniec
stary i nowy rok
Taniec
Zabawa w Stary i Nowy Rok

opłatek
kolęda
Diecezjalny Opłatek Domowego Kościoła
Kolęda w Domu Rekolekcyjnym

W ferie swoją formację miała młodzież oazowa z Ruchu Światło-Życie.
KODA prowadził Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie ks. Józef Głowa.
W Wielkim Poście odbyły się rekolekcje dla ministrantów, lektorów oraz Akcji Katolickiej. Swoją formację, rozłożoną na kilka sesji, przeżywali też ceremoniarze liturgiczni. Prowadził ją ks. Grzegorz Rzeźwiecki, odpowiedzialny w diecezji za ministrantów i lektorów.

msza sw.

W Ciężkowicach odbywają się również formacje młodzieży i rodzin z innych diecezji

Od 8 do 11 kwietnia 2004 odbywało się Triduum Paschalne
jest to ciekawa forma rekolekcji, na którą przyjeżdżają rodziny z dziećmi
i młodzież, aby w atmosferze modlitwy i wyciszenia przygotować się na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

triduum paschalne

modlitwa

Od 1 do 3 maja 2004 rodziny przeżywały ORAR I stopnia. Była też wspólna majówka.

majówka

W dn. 14 XII 2006 odwiedzili nas: Moderator Krajowy Domowego Kościoła
ks. Andrzej Wachowicz i przedstawiciele Diakonii Stałej z Krościenka:
Ela Kozyra i Marysia Różycka.

odwiedziny

W dn. od 5 do 8 kwietnia 2007 roku - jak już chyba tradycyjnie - odbyło się Triduum Paschalne — które sprawowali księża: Piotr Lisowski i Bogdan Kwiecień. Przebieg, wrażenia z tej formy rekolekcji oraz kilka zdjęć można zobaczyć tutaj

Tridum

››› strona głowna