aktualnosci wspomnienia z naszych spotkań
główna

Rekolekcje dla rodzin:

Każde małżeństwo potrzebuje nieustannego pogłębiania więzi małżeńskiej, odświeżenia pierwszej miłości. Szansą na odnowienie szczęścia w rodzinie są rekolekcje. Pomagamy w ich trakcie odbudować relacje małżeńskie poprzez uczestnictwo we wspólnych modlitwach oraz rozmowy z kapłanem lub siostrą.

W trakcie rekolekcji tematycznych będzie służył pomocą
również specjalista psycholog.

Rekolekcje dwutygodniowe otwierają możliwość wejścia do wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła. Rekolekcje tygodniowe budzą pragnienie przyłączenia się do wspólnoty i uczestnictwa w następnych rekolekcjach.
Rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła utrzymują ze sobą kontakt nawet po zakończeniu rekolekcji, pomagają sobie wzajemnie i podtrzymują na duchu w trudnych chwilach.
Uzdrowieniem więzi małżeńskiej są rekolekcje tematyczne Bóg podarował mi Ciebie w ramach Oaz Rodzin Domowego Kościoła.

Rekolekcje Światła — to nowa forma rekolekcji, prowadzi je Ks. Bogdan Kwiecień, Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła. W każdym dniu rozważamy tajemnicę Światła Różańca Świętego, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki rodzinnej.

rekolekcje swiatła

Rekolekcje Światła w 2003 roku

Triduum Paschalne — jest to ciekawa forma rekolekcji, na którą przyjeżdżają rodziny z dziećmi i młodzież, aby w atmosferze modlitwy i wyciszenia przygotować się na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

Tradycyjnie, co roku, odbywają się rekolekcje dla członków Caritasu — dwie serie w październiku i dwie w marcu. Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje również rekolekcje dla chorych, które odbywają się w maju.

Prowadzimy również:

• rekolekcje zamknięte dla młodzieży i dla dorosłych,
  • wypoczynek dla zorganizowanych grup młodzieży, zielonych szkół, itp,
  • rekolekcje indywidualne dla kapłanów, sióstr zakonnych i ludzi świeckich,
  • rekolekcje w duchu św. Ignacego z indywidualnym kierownictwem duchowym.

››› strona głowna
››› na górę strony